CR POMPA VE ENJEKTÖRLER

CR POMPA VE ENJEKTÖRLER

Gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde dizel araçlar kullanıcılarına yüksek performans ve düşük yakıt sarfiyatı sunmaktadır. Bu sistemlerden biri Common Rail (Ortak Yakıt Hattı) ‘dir, Common Rail Sistemi dünyada ilk defa 1997 yılında Bosch tarafından piyasaya çıkartıldı ve bunu diğer yakıt enjeksiyon sistemi üreticileri izledi.

Bu sistem özelliğini ve adını bütün silindirleri aynı anda besleyen ve basıncı koruyan, yüksek basınçlı yakıt hattından almaktadır. Common Rail sisteminin diğer sistemlerden farkı basınç üretimi ve enjeksiyonun birbirinden bağımsız olarak yapılmasıdır. Bu sayede düşük motor devirlerinde bile uygun basınçlı yakıt daima ortak yakıt hattında bulunmaktadır. Geleneksel dizel motorlarda yakıt basıncı maksimum 600 barlara çıkarken bu sitemle birlikte 2200 barlara ulaşılmıştır.

CR POMPA VE ENJEKTÖRLER ARIZALARI

– Aracım çok yakıyor, eskiden aynı yakıtla daha uzun yol yapardım,
– Sabahları aracım çok geç çalışıyor veya bazen hiç çalışmıyor,
– Aracım yolda giderken birden ekranda arıza lambası yandı ve aracımın çalışması değişti,
– Eskisi kadar çekmiyor aracım yokuşları çıkarken zorlanıyor,
– Çok duman atmaya başladı gibi…

Yukarıda saydığımız şikayetlerden biri veya birkaçı sizin dizel aracınız için geçerliyse sizi en yakın zamanda servisimize, güncel arıza tespit cihazlarımızla arıza tespit işlemi için bekliyoruz.

Uzman Pompa Dizel olarak Common Rail Yakıt Enjeksiyon Sistemi arızalarında alanında uzman profesyonel kadromuz, günümüz teknolojisine uygun BOSCH test cihaz ve ekipmanlarımızla siz değerli müşterilerimize en doğru teşhis ve en uygun fiyat politikamızla hizmet vermekteyiz.